Alçıpan Asma Tavan Sistemleri

Alçıpan asma tavan sistemleri, taşıyıcı metal tavan profilleri ile birlikte oldukça yaygın kullanılan bir asma tavan çeşididir. Dekoratif amaçlarla yapılarda sıkça tercih edilenve sınırsız tasarım seçenekleri sunan bir asma tavan çeşididir. Bu sistemler, işlevselliğiyle ön planda olan bir mimari uygulamalardır. lçıpan asma tavan yapımı dekoratif özellikleri ve lüks görünümü ile ev ve ofis gibi alanlarda tercih edilmektedir.

Alçıpan asma tavan sistemleri profilleri montajı

Alçıpan Asma Tavan Yapımı

Alçıpan asma tavan sistemleri kolay uygulanması ile hızlı bir çözüm alternatifi sunmaktadır. Asma tavan yapımı belirli aşamalarla gerçekleşmektedir:

 1. Öncelikle alçıpan asma tavan tasarımına göre tavan işlem öncesinde hazırlanmaktadır.
 2. Tavana çeşitli sistemleri montaj edebilmek için paslanmaz galvaniz tavan U ve tavan C profilleri veya kutu profil sistem montajı yapılmaktadır.
 3. Sac malzemeden üretilen alçı levha profilleri 0.40 ve 0.60 mm ölçülerine sahip malzemelerden üretilmiş olmalıdır.  Tavan sistemi içerisinde çelik dübel, vidalar, askı çubukları ve çeşitli pinler sistem kurulumunda kullanılmaktadır. 
 4. Temel taşıyıcı sistem oluşturduktan sonra alçıpan panelleri montajı yapılmaktadır.

Alçıpan levhalar farklı kalınlıklar ve farklı seçenekler sunmaktadır. Genellikle 12,5 mm, 15 mm, 18 mm ve 20 mm olarak projelerde tercih edilmektedir. Paneller montajlanırken aydınlatma ve istenilen diğer tesisatlarlar da döşenir. Özellikle etkileyici bir tavan tasarımı, başarılı bir aydınlatma sistemi ile ortaya çıkmaktadır. Ankastre aydınlatma ürünleri ile entegre sistemler, modern ve şık bir görünüm sağlamaktadır. Tüm detaylar aşama aşama gerçekleştirildikten sonra alçıpan asma tavan sistem yapımı tamamlanmaktadır.

Alçıpan tek kat, çift kat veya üç kat olarak kullanılabilir. Derz bandı ve derz dolgusu gibi malzemeler ile pürüzsüz bir yüzey sağlanır.

Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz alçıpan asma tavan ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!

Neden Asma Tavan Sistemleri?

Mekânın algılanmasında modern bir bakış açısı kazandıran alçıpan sistemler, geniş tasarım olanağına sahiptir. Bu anlamda, yapılarda farklı beklentilere cevap verebilecek bir niteliği barındırmaktadırlar. Benzersiz bir iç mekân tasarımı oluşturmak isteyen birçok kişi hem estetik hem de fonksiyonel olan alçıpan sistemlerini kullanmaktadır.

Kaliteli iç mekan görünümü elde etmek için asma tavan sistemleri ve bölme duvar sistemleri kombinasyonu kullanması kaçınılmazdır.

Tavan üzerindeki mimari hataları örtmek, tesisatı gizlemek gibi koşullar için de alçıpan sistemler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra aydınlatma sistemleri, yangın detektörleri gibi sistemleri monte etmek ve akustik koşullar oluşturmak adına yine bu sistemler tercih edilmektedir. Lüks görünümü, farkı renk ve model seçenekleriyle iç mekân tasarımlarının vazgeçilmezi olarak yapılarda sıkça bu sistem uygulanmaktadır.

 • İç mimari tasarımları uygulanması için uygundur,
 • Görsel açıdan çağdaş, estetik ve kalitelidir,
 • Her türlü tavana uygulanabilir,
 • Gizlenmesi gereken tesisatları uygun şekilde kapatır,
 • Çeşitli malzemelerden alternatifleri mevcuttur.

Alçıpan Asma Tavanın Kullanım Alanları Nelerdir?

Alçıpan asma tavan, performans olarak oldukça başarılı sonuçlar veren bir sistemdir. Bu anlamda farklı yapı çeşitlerinin tavan tasarımlarında tercih edilmektedir. Alçıpan asma tavan kullanım alanları şunlardır:

 • Büro, ofis ve iş yerlerinde,
 • Hastane, eğitim yapıları ve kamu binalarında,
 • Banka, mağaza ve dükkanlarda,
 • Restoran, kafe, otellerde,
 • Sanayi yapılarında,
 • Konut içerisinde salon, hol, ıslak hacim gibi mahallerde,
 • Konferans, toplantı ve sinema salonlarında yaygın şekilde bu asma tavan çeşidi kullanılmaktadır.

Alçıpan Asma Tavan Özellikleri ?

Alçıpan asma tavan sistemleri, yalın ve şık görünümüyle birçok yapı içerisinde kullanım olanağı oluşturmaktadır. Farklı mimari bileşenlerle kombinlendiğinde, kullanıldığı ortama modern bir bakış açısı kazandırmaktadır. Bu noktada sahip olduğu özelliklerle proje konseptlerine uyum sağlamaktadır.

Başlıca alçıpan asma tavan özellikleri şunlardır:

 • Alçıpan asma tavan sistemleri farklı döşeme türleri üzerine uygulanabilmektedir. Betonarme, asmolen, ahşap veya çelik malzemelerden oluşan döşemelerde, kolaylıkla uygulanabilmektedir.
 • Alçıpan asma tavanlar, farklı renk ve modeller şeklinde tasarlanabilmektedir. Tasarımcılara sınırsız bir kapı açan bu özellik, farklı proje tiplerinde avantaj sağlamaktadır.
 • Alçıpan asma sistem uygulamaları tavan üzerinde farklı fonksiyonlar eklemek için uygundur. Mimari hataları gizlemek, tesisat elemanlarını örtmek adına çeşitli kullanım sunmaktadır.
 • Alçıpan asma tavan sistemleri malzeme yapısı ile mekân üzerinde ısı yalıtımı sağlamaktadır.
 • Alçıpan asma tavanlar, kullanıldığı ortamda ses yalıtımı sağlamaktadır. Mekân içerisindeki akustik performansı arttırmaktadır.
 • Alçıpan asma tavan sistemleri farklı sistemlerle birlikte kullanım olanağı sunmaktadır. Özellikle aydınlatma sistemleri için sunduğu montaj ve kullanım imkânı ile mekanlarda farklı bir ambiyans oluşturmaktadır.
 • Alçıpan asma tavanlar, yangına dayanıklı malzemelerden oluşmaktadır.
 • Alçıpan sistemler hafif malzemelerle oluşturulmaktadır. Bina statiğine bu anlamda yük olarak etki etmemektedir. Ayrıca kolay montaj ve demontaj özellikleri ile tesisata müdahale imkânı tanımaktadır.

Asma Tavan Fiyatları

Modern çizgisi ve kaliteli duruşu ile asma tavan sistemleri, yapı sektöründe büyük bir yer edinmiştir. İç mekân tasarımlarında eşsiz bir görünüm sağlayan bu sistemler doğru uygulama ile konforlu kullanım olanağı sunmaktadır. Alçıpan asma tavan uygulamaları uzman, deneyimli ekipler tarafından yapılmalıdır. Zaman içerisinde oluşacak sorunların önüne geçmek adına yapılan uygulama güvenilir ve işinde uzman firmalar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Yef Yapı yılların vermiş olduğu deneyimle, farklı mimari yapılarda kaliteli uygulamalar geçekleştirilmektedir. Firmamız, tüm yapı sistemlerinde mimari estetiği ön planda tutarak güvenilir hizmetler sunmaktadır. Yef Yapı gerek işçilik olarak gerek malzeme kalitesi olarak daima müşterilerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Alçıpan asma tavan sistem uygulamaları, aynı standartlar kapsamında uygun fiyatlar eşliğinde sunulmaktadır.

Yüksek kaliteli malzeme kullanımı ile sağlıklı sistemler kuran Yef Yapı, en makul fiyatlar eşliğinde müşterilerine hizmet vermektedir. Alçıpan asma tavan fiyatları, proje baz alınarak malzeme ve ‘ ye göre değişiklik göstermektedir. Bu açıdan alçıpan asma tavan fiyatları ve yapım aşamaları hakkında bilgi almak için sitedeki iletişim bilgilerinden bizlerle görüşme sağlayabilirsiniz.

 • Alçıpan asma tavan çeşitleri nelerdir?

  Alçıpan asma tavan galvaniz veya kutu profil metal iskelet üzerine düz yada istenen tasarımlarda Yef Yapı ekiplerince yapılabilmektedir.

 • Alçıpan asma tavan avantajları nelerdir?

  Tavanlarda modern bir hava için görsel açıdan vazgeçilmezdir. Tavana uygulanacak çeşitli tesisatların gizlenmesi için idealdir. Her türlü tavana uygulanabilir.

 • Alçıpan tavan sistemleri nerelerde kullanılır?

  Avm, ofis, sinema, konferans salonları, üniversiteler ve oteller gibi bir çok alanda kullanımı mevcuttur.

 • Alçıpan tavan fiyatları nedir?

  Asma tavan fiyatları kullanılan malzeme çeşidine göre ve metrekareye göre değişmektedir.

Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034
© Copyright 2020 Yef Yapı Kurumsal Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Ücretsiz Teklif Formu 0850 532 3034
Ücretsiz teklif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!