Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz iş ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!

Petek Asma Tavan Sistemleri

Petek asma tavan, U biçiminde şekillendirilmiş alüminyum profillerin petek görüntüsü oluşturacak şekilde iç içe geçirilmesi ile oluşan panellerden oluşmaktadır.

Sistem tavandan sarkan tellere petek panellerin montajlanması ile oluşturulur. Bu sistemde taşıyıcı profiller de aynı renk alüminyum profillerden oluştuğu için ek yerleri belli olmaz ve montaj sonrasında yekpare petek görünümü oluşur.

Petek Asma Tavan Sistemleri Fiyatları Montaj
Petek Asma Tavan Sistemleri AVM Referansı

Petek Asma Tavan Sistemlerinin Avantajları

Petek asma tavan sistemleri, estetik görüntüsünün yanı sıra birçok konuda kullanıcılarına avantaj sunmaktadır. Bulunduğu mekana derinlik ve geniş alan sağlamasının yanı sıra, sıradan asma tavanların aksine modern bir tasarım sunar. Petek asma tavanın farklı çeşitlerdeki ışıklandırmaları ile asma tavan konusunda fark yaratabilirsiniz.

Hastane, okul ve alışveriş merkezlerinde çokça tercih edilen petek asma tavanların en büyük avantajlarından birisi de maliyeti olmaktadır. Maliyeti konusunda, beton ve tuğlanın bulunduğu bir tavana bile kolay bir şekilde monte edilerek tavan sahibini sıva, boya ve onarım maliyetlerinden kurtarmaktadır. Düşük maliyetinin yanı sıra estetik görüntüsü ile de dikkat çeker.

Petek asma tavan sistemlerinin büyük avantajlarından bir diğeri ise kolay kullanımı ve temizlenmesi olacaktır. Panellerinin kolay çıkarılabilen yapısı ile herhangi bir problemde kolay bir şekilde müdahale edebilirsiniz. Aynı şekilde, temizlik esnasında da asma tavan sisteminin parçalarına kolay bir şekilde müdahale ederek temizlemesini gerçekleştirebilirsiniz. Petek asma tavan sistemlerinin diğer özellikleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Oldukça hafif yapısı ile tavana herhangi bir yük getirmez.
 • Kolay bir şekilde montajı ve de-montajı yapılabilir.
 • Isı kaybını önler.
 • Ortamdaki akustik performansını iyileştirir.
 • Mikrop tutmaz.
 • Kolay bir şekilde sökülüp takılmaktadır.
 • Tavan arasında hava sirkülasyonu sağlar.

Petek asma tavan sistemleri, tasarımcılara geniş tasarım imkanı da sunmaktadır. Kare ve dikdörtgen şeklinde olması ve farklı ebatlardaki boyları ile mimarlara ve tasarımcılara geniş tasarım olanakları sunar. Koruyucu bir boya ile kaplanmış metallerden yapılmıştır. Böylelikle, ıslak ortamlarda bile petek asma tavan sistemleri kullanılabilmektedir. Tasarımı konusunda, sahip olduğu hücre ebatları standart olmaktadır. Bu sayede, dilediğiniz zevke göre farklı tasarımlar kullanabilirsiniz. Yef Yapı farkıyla düşlediğiniz elegant tasarımları, petek asma tavan sistemlerinde bulabilirsiniz.

Petek Asma Tavan Renkleri ve Montajı

Petek asma tavan sistemleri, görsel olarak en modern ve en konsept tasarımların vazgeçilmezidir. Diğer metal asma tavan sistemlerine göre daha estetik görünümler sunar. Konsept mimari projelerde en çok tercih edilen asma tavan türleri; petek ve baffle metal asma tavan sistemlerimizdir. Mükemmel tavan görselliği elde etmek için petek sistemlerimizi tercih edebilirsiniz.

Tavan panelleri alüminyum veya galvanize çelik olarak üretim bandından çıkmaktadır.

Paneller belirli ölçülerde ve istenilen renklerde polyester fırın boyalı olarak üretilebilmektedir. Ahşap görünümlü, metal görünümlü, siyah renk, beyaz renk ve gri renkli petek panellerimiz en çok tercih edilen renklerdir.

Petek Panel Ölçüleri ve Montaj

Panellerin hücre ebatları 5cm, 7,5cm, 10cm veya 15cm olarak tercih edilebilmektedir. Oldukça hafif olan paneller tavana yük getirmemektedir. Sorunsuz şekilde montaj edilebilen ürünlerimiz kolayca sökülebilir ve temizlenebilir.

Bu sistemde asma tavan tamamen kapalı olmadığı için odanın içerisinde bütün olarak hava sirkülasyonu sağlanabilmektedir. Açıkta kalan elektrik, havalandırma ve diğer tesisatları gizlemek mümkündür.

Petek Asma Tavan Çeşitleri

Petek metal asma tavanlarda kullanılan panellerin çeşitleri mevcuttur.

1. Alüminyum malzemeden petek paneller

2. Galvaniz malzemeden petek paneller

Petek Asma Tavan Yapımı

Günümüzde, bulunduğumuz mekanların konfor standartlarını artırarak hayatımızı daha iyi bir konforda yaşayabiliyoruz. Konfor seviyemizi artırmanın en büyük yöntemlerinden birisi de dekorasyonda yaptığımız değişikliklerdir. Petek asma tavan sistemleri, monte edildiği mekana estetik bir görüntü katmasının yanı sıra uygun maliyetleri ile de çokça tercih edilmektedir. Galvaniz profil, paslanmaz çelik ve ahşap maddelerden üretilebilen petek asma tavanlar, kullanıcılarına en fazla avantaj sunan asma tavan sistemleri arasında yer alır.

Petek asma tavan sistemlerini kullanarak ortama derinlik ve hoş bir görüntü katabilirsiniz. Bu noktada, petek asma tavanın yapımı konusunda müşterinin dilediği ışıklandırmalar da yapılabilmektedir.

Petek Tavan Örnekleri

.

Petek Asma Tavan Sistemi Kullanım Alanları

Ofisler, koridorlar, üniversiteler, holler, AVM’ler, bankalar, spor salonları, konferans salonları, sanayi kuruluşları, oteller, davet alanları, hastane tavanları gibi birçok alanda petek asma tavan sistemleri kullanımı mevcuttur. Bu sistemler kullanımı pratik olmasından dolayı birçok alanda tercih sebebi olmuştur. Hem görsel açıdan üstün hem de ekonomik bir ürünümüzdür.

Petek asma tavan sistemlerinin yaygın kullanım alanları genellikle ticari yerlerdir. Özellikle, restoranlar, kafeler ve ofis ortamları için ideal tavan sistemlerinden birisidir. Estetik görüntüsü ile ortama konfor katan petek asma tavanlar bu açıdan oldukça çok tercih edilmektedir. Petek asma tavanları hemen hemen her yerde kullanılabilmektedir. Bu konuda tek sıkıntı, kullanılacağı yerdeki duvarların yüksekliği olabilmektedir. Eğer asma tavan kullanmak istediğiniz mekanda duvar yüksekliği 2,5 metreden az ise askı tavanlar kullanmak mümkün olmayacaktır.

Bulunduğu mekanın dekorasyonunda yenilik arayan kişileri için petek asma tavan sistemleri en iyi seçenek olacaktır.

Petek Asma Tavan Fiyatları Nedir?

Petek asma tavan fiyatları için lütfen Teklif Formu‘nu doldurunuz veya
iletişim sayfasındaki numaralardan bizi arayabilirsiniz.

 
 • Petek asma tavan sistem nedir?

  U biçiminde şekillendirilmiş alüminyum profillerin petek görüntüsü oluşturacak şekilde iç içe geçirilmesi ile oluşan panellerden oluşan tavan sistemidir.

 • Petek asma tavan çeşitleri nelerdir?

  Alüminyum veya galvaniz plakalalı çeşitleri mevcuttur. Farklı ölçüler için bizimle iletişime geçiniz.

 • Petek asma tavan avantajları nelerdir?

  Özel projelerde kullanılabilen modern bir görünüm sağlar. Tavana uygulanacak çeşitli tesisatların gizlenmesi için idealdir. Montajı ve bakımı kolaydır.

Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034
© Copyright 2020 Yef Yapı Kurumsal Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Ücretsiz Teklif Formu 0850 532 3034
Ücretsiz teklif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!