Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz spor zemin ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!

Pvc Spor Zemin Kaplama Sistemleri

PVC Spor zemin kaplama, kapalı spor salonları, basketbol sahası, tenis kortu, voleybol sahası, hentbol sahası ve futsal sahası gibi alanların zeminlerinde kullanılabilen farklı kalınlıklarda olabilen, çok veya tek katmanlı olarak uygulanabilen özel bir yer döşemesi türüdür. Düz renkli ve ahşap desenli modelleri mevcuttur.

Bu zemin türü spor alanlarında kullanılabilmesi için ekstra esnek ve kaymaz olacak şekilde tasarlanmıştır. PVC Spor zemin kaplama yapıştırıcılar ile yerinde motajlanmaktadır.

PVC Spor Zemin Kaplama Spor Salonu Yer Döşeme
Spor salonu zemini kaplama Basketbol

PVC Spor Salonu Zemini Genel Bilgi

PVC zemin nedir? PVC zemin kaplamalar genel olarak, polivinil klorür, mineral agregalar, renklendiriciler, pigmentler, plastikleştiriciler, stabilizatörler ve diğer bazı katkı maddelerinin birleşiminden meydana gelir.

PVC Spor zemin döşemesi genel özelliklerine değinmek gerekirse özellikle spor alanları için esnek ve kaymaz olarak üretilmektedirler. Bir sahada birden çok renk kullanılabilir. Renk skalamız oldukça geniştir. Su ve yağ emme özellikleri oldukça düşüktür. Bu nedenle kolay ve hızlı temizlenir kir tutmaz. Elektriği iletmez. Bileşenleri nedeniyle yanmaya belli derecede dayanıklıdır. PVC Spor yer kaplamaları için aşınma dayanımı yüksektir.

Kapalı Spor Salonu Zeminleri

Kalite, esneklik, standartlara uygunluk ve dayanıklılık özelliklerini bir arada bulunduran sertifikalı PVC kapalı spor salonu zemin kaplamaları modellerimiz Tarkett ve Forbo gibi dünya markası olmuş üreticilerden temin edilerek tarafımızca uygulanmaktadır. Düz renkler ve ahşap görünümlü modellerimizin renk listesi aşağıdadır;

Omnisports Kapalı Spor Salonu Zemini Modelleri

Omnisports Kapalı Spor Salonu Zemin Kaplama Modelleri

Ahşap Desenli PVC Spor Zeminler

Ahşap desenli PVC spor salonu zemini, parke spor salonu zeminleri yerine tercih edilen ekonomik bir üründür. Okullar ve bazı kapalı spor salonlarında uygun fiyatları nedeniyle sıkça kullanılmaktadır. Profesyonel spor parke zemin sistemlerimizi linkten inceleyebilirsiniz.

PVC Spor Zemin Kaplama Özellikleri Nelerdir?

 • Sunduğu ekstra esneklik özelliği spor alanları için önemlidir.
 • Su geçirmez, yağ tutmaz, basınca dayanıklıdır. Kolayca temizlenebilir.
 • Aşınmaya dayanıklı üst katman dolayısı ile mukavemetlidir.
 • Çok katmalı olarak uygulanır.
 • PVC rulo malzemeler 2m, 3m ve 4 m eninde üretilmektedir.
 • PVC spor zemin kaplama m2 fiyatları oldukça ekonomiktir.

.

PVC Spor Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Kapalı spor salonu zemini olarak tercih edilir. Bu zemin türü en fazla ülkemizde popüler olan basketbol sahaları için kullanılmaktadır. Ayrıca diğer bir çok oyun alanı için de uygundur; tenis kortu zemini, voleybol sahası zemini, hentbol sahası zemini, çok amaçlı saha ve futsal sahası zeminleri için de çok uygun ve tercih edilen bir zemindir.

Oyun alanı çizgileri beyaz olarak boyanır. Çizgiler tercih edilen oyun türüne göre çizilir. Bir sahada farklı renkler kullanılabilir. İsteğe göre ahşap desenli pvc spor zemin kaplama olarak da tercih edilebilir. Örneğin tenis kortlarında iç alanda mavi ve dış alanda yeşil renkleri kullanılabilir. Bu renk kullanımı özellikle çok amaçlı sahalarda farklı sporların bir arada yapılması için avantaj sağlar.

Kapalı spor salonlarında esneklik, renk ve kaymazlık gibi özellikleri dolayısı ile tercih edilir. Ahşap desenli uygulamalar daha çok kapalı spor salonlarında uygulanmaktadır.

Spor Salonu Zemin Kaplama Fiyatları

Ekonomik bir zemin kaplama türü olan PVC Spor zeminler m2 üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Uygulama dahil veya malzeme fiyatlarımız metrekare üzerinden hesaplanmaktadır. PVC spor salonu zemin kaplama fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Teklif formunu doldurarak fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

PVC Spor Zemin Kaplama Temizlik ve Parlatma

Yer döşemesi temizleneceği zaman kuru veya ıslak şekilde paspaslanabilir. İstenilen şekilde yıkanabilir ve vakumlama ile temizlemek de mümkündür. Yer kaplama malzemesine uygun cilalar ile parlatma işlemi yapılabilir. Zemindeki lekeleri çıkartmak için hafif fırçalamak sureti ile nötral deterjan kullanılır.

 • PVC Spor Zemin Avantajları Nelerdir?

  Kaymazlık spor zemini olarak büyük avantaj sağlar. Ayrıca esnek olması da avantajdır.

 • PVC Spor Zemin Kaplama Fiyatları Nedir?

  Fiyatlar metrekare üzerinden hesaplanır. Ekonomik bir zemin türüdür.

 • PVC Spor Kaplama Ne Kadar Dayanıklı?

  Aşınmaya dayanıklı üst katmanı fazladan mukavemet sağlar.

 • PVC spor zemin kaplama sistemleri nerelerde kullanılır?

  Basketbol sahaları, voleybol sahaları, hentbol sahaları, tenis kortları, çok amaçlı sahalar, futsal sahaları

 • Hangi bölgelerde montaj hizmeti mevcut?

  Türkiye geneli satış ve montaj hizmetimiz mevcuttur.

Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034
© Copyright 2020 Yef Yapı Kurumsal Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Ücretsiz Teklif Formu 0850 532 3034
Ücretsiz teklif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!