• Ocak

    15

    2022
  • 147
  • 0
2022 Ofis Dekorasyon Trendleri ve Uygulamalar

2022 Ofis Dekorasyon Trendleri ve Uygulamalar

Ofis Dekorasyonu 2022 Trendleri

Sadece evlerimizin dekorasyonu değil aynı zamanda iş yerlerinin dekorasyonu da önem kazanmaya başlamıştır. İnsanlar ofislerinin dekorasyonlarında birçok farklı tarz denemektedir. Kimi gençliği ifade eden açık ve sıcak renklerle kimisi de koyu ve ahşap tarzı güvenilirlik aşılayan tarzlara yönelmektedir. Ofis bir nevi bu renk ve tarzlarla kendi kendini temsil eder hale gelmektedir ve insanları o havayla karşılamaktadır. Örneğin; çalışma alanlarındaki toplanma ve herhangi bir konuda fikir beyan yerleri ayrı tarzlara bürünürken görebiliriz.

“Home ofis” dediğimiz ofis çeşidinde; evinizde o rahatlıkla bütünleşen tasarımlara rastlamak mümkündür. Daha samimi ve daha rahat görüntüdeki bu ofis türü, çalışma yoğunluğunun stresi azaltmaya yardımcı olacaktır.

Günümüzde “toplantı alanları” için de dekorasyon fikirleri gelişmeye başlamıştır. Daha minimal daha sade seçimler yapılmakta, doğru parçalarla daha modern görüntü yaratılmaya çalışılmaktadır. Daha birbirinin zıttı ve gelenekselliğin dışında tarz seçimler yapılmakta  ve yine de  siyah ve beyazın duruştaki asaletinden de vazgeçilmemektedir.

Aynı zamanda bir diğer dekorasyon çeşidi de “çalışanları motive eden” unsurların bir arada bulunduğu, eğlenceli ve keyifli bir ortamda çalışmak isteyenler için oluşturulmuş hem konfor hem de hijyenik alanalr oluşturan “Zemin Kaplama” alternatifleri de bulunmaktadır. Bu ofis çeşidi ve dekorunda, çalışanlar zevki ve motivasyonu yüksek işlere imza atmaktadırlar. Rengarenk ve farklı tasarımalrınbir arada olduğu bu ofisler daha verimli alanların yaratılmasında büyük etkisi olan ürünlerdir.

 

Yine diğer bir çeşit olan “ofis algısından çıkmak”  fikriyle oluşturulan ofis çeşididir. Bu çeşit 1970 li yıllara atıfta bulunan bir yöntemle hazırlanmış dekorasyon çeşitlerindendir. Hem keyif yapmak, kitap okumak hem de eğlenerek çalışmak için düzenlenmiş alanlardır.

Bu ofis çeşitlerinin yanı sıra  “sade ama şık” tasarımı amaç edinmiş ofis dekorasyonu modelleri de bulunmaktadır. Sade ama içine girildiğinde rahatlama ve ferahlık sağlayan bu ofis modelinde renklerle ve içinde bulunan eşyalarla kesin bir bütünlük sağlama amacıyla oluşturulur aynı şekilde ofis içi aksesuarlarla da bütünlük kurulması amacıyla tasarlanırlar. Ofisler şık bölme duvar ile farklı kullanım ihtiyaçlarına göre bölümlenrken aynı zamanda bütünlük sağlanabilir. Bunlar için “Ofis Cam Bölme Duvar” sistemleri tercih edilebilir. Bedensel yorgunluğu ve beynimizdeki stresi  ve yorgunluğu alıp götüren, içeri girildiği durumlarda koyu tonlarda değil , açık tonlarda ışıklarla yapılanmış bir haldedirler.

Sade ve şık görüntüyü benimseyen ofis modellerinde bitki motiflerine de yer verilmektedir. Buna istinaden masalarda, sandalyelerde aksesuar ve eşyalar ile mutlaka minimal ve estetik bir görüntü oluşturmaya çalışılmalıdır.

Ofis dekorasyonları için küçük dokunuşlar, küçük aksesuarlar büyük önem taşır. Ofisle bütünleştikleri takdirde bu çeşitliliğe uygun alanların yaratılmasına büyük katkı sağlarlar. Böylece ofisler kendilerine bir kimlik oluşturur.

Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz iş ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!
Son Gönderiler
Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034
© Copyright 2020 Yef Yapı Kurumsal Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Ücretsiz Teklif Formu 0850 532 3034
Ücretsiz teklif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!