• Şubat

    17

    2020
  • 279
  • 0
Kapalı Spor Salonu Zemin Kaplama Çeşitleri

Kapalı Spor Salonu Zemin Kaplama Çeşitleri

Kapalı Spor Salonu Zemin Kaplama ürünleri incelenirken öncelikle bazı alanlara dikkat edilmelidir. Zemini kaplatmak için malzeme seçimi yaparken spor salonlarının en çok aşınan ve darbelere maruz kalan alanlarının zemin döşemeleri olduğu unutulmamalıdır. Ucuz zemin seçimi yapmak  kısa zaman sonra tekrar yeni malzeme arayışına sebep olmaktadır. Bu sebeple seçim yaparken fiyatları değerlendirirken salonun yapısına ve kullanılacak yerlerine en uygun malzemenin de göz önüne alınması çok önemlidir. Spor salonu zemin kaplama çeşitleri şunlardır:

Ahşap Spor Zemin Kaplamaları

Genellikle oyunlarının oynandığı kapalı spor salonlarında ahşap kaplama tercih edilir. Ahşabın çok sert olmaması, hasarlı ya da çatlak parçaların olmaması ve esnek olması bu noktada önemlidir. İhtiyaç  halinde kaplama altına özel esnek sakız ağacı katmanı ile asbest kaplama yerleştirilebilir. Spor Salonu Parke Zemin Kaplama hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Pvc Spor Zemin Kaplamaları

Bir polimer olan PVC, kapalı mekan spor döşeme ihtiyaçlarını karşılamak için uygun bir malzemedir çünkü homojen davranışlı ve estetiktir. İhtiyaç halinde farklı kalınlıklarının olması, renk ve desen seçeneklerinin bulunması ve yanı sıra uygulama kolaylığı nedeniyle PVC ekonomik bir malzemedir. Saf PVC kaplama aşınma tabakası nedeniyle sağlam zeminler elde etme imkanı sağlar. Çizilme ihtimaline karşı dayanıklı olması, şok emme özelliğinin olması, ses iletimini azaltması, hijyenik olması, bakım ve temizlik maliyetlerinin düşük olması da PVC’nin en önemli özelliklerindendir. Pvc Spor Zemin Kaplama hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Akrilik Spor Zemin Kaplamaları

Spor zemin kaplama malzemelerinden biri olan Akrilik, kapalı spor sahalarında, sert ve esnek bir zemin oluşturmaktadır. Asfalt veya beton zemin üzerine 2-3 mm kalınlığında Akrilik uygulanabilir. Estetik, hijyenik olması, kaymazlık özelliği bulunan akrilik, iklim koşullarına ve ısı farklılıklarına ve kimyasallara karşı oldukça dayanıklıdır. Uygun bakım uygulandığı zaman uzun yıllar boyunca özelliğini kaybetmez.

Poliüretan Spor Zemin Kaplamaları

Poliüretan zemin kaplamaları beton yüzeylere uygulanan, kolay temizlenebilen, sararmayan, aşınma direnci yüksek, koruyucu ve etkili bir malzemedir. Yerinde dökme şeklinde uygulandığından ek yeri oluşturmaz. Bu sebeple kenarlarda seviye farkı yoktur. Özellikle top oynanan salon oyunlarında top için doğal bir hareket tarzı göstermektedir. Mat boyası ile ışık yansımalarını tamamen önler ve ağır cisimlerin zemine yaptığı basınçtan etkilenmez. Poliüretan malzemeler bir boya ile kaplandığından çizilme ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır.

Kauçuk Spor Zemin Kaplamaları

Ağır ve sürekli kullanıma uygun olan kauçuk, diğer bütün yüzey kaplamalarına göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemedir. Aşınmaya karşı oldukça dirençlidir. Darbe etkisini emme özelliği sebebiyle düşmelerden kaynaklanan sporcu yaralanmalarını da diğer yüzeylere göre en aza indirir. Topun zıplama özelliğini bütün yüzeye eşit yaydığı için her türlü spor aktivitelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayarlanabilen sertlik özelliği ile yürüme ve diğer etkinliklerde kas ve eklem yorgunluğu yapmaz.

Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz iş ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!
Son Gönderiler
Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034
© Copyright 2020 Yef Yapı Kurumsal Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Ücretsiz Teklif Formu 0850 532 3034
Ücretsiz teklif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!