• Kasım

    9

    2018
  • 55
  • 0
Linolyum Zeminin Doğal İçerikleri Nelerdir?

Linolyum Zeminin Doğal İçerikleri Nelerdir?

Linolyum zemin doğal içerikleri; reçine, odun ve mantar unu, keten tohum yağı, çeşitli mineraller ve renk pigmentleri karışımından meydana gelmektedir. Jüt tabanlı linolyum, %100 doğal maddelerin karışımı ile üretilen tek esnek yer döşeme malzemesidir.

Linoylum Zemin Nasıl Üretilir?

Linolyum zemin malzemesi, linolyum çimentosu denilen doğal malzeme ve çeşitli dolgu malzemelerinin özel bir işlemden geçirilmesi yolu ile üretilmektedir.

Linolyum çimentosu nedir?

Linolyum içerisinde bulunan bağlayıcı madde, belirli bir sıcaklıkta yapılan oksitleyici kürleme işlemi ile yarı elastik kütleye dönüşen çeşitli bitkisel kurutma yağları, reçine ve kurutma yağı katalizörlerinden oluşur.

Linolyum üretimi: Lifli veya elyaflı jüt taban üzerine, yukarıda belirttiğimiz doğal içeriklerden oluşan linolyum çimentosu, odun unu (yada mantar tozu), renk pigmentleri ve inorganik dolgu maddeleri karışımının silindir ile düzeltilmesi yöntemiyle üretilir. Bir veya birden çok katmanlı şekilde üretilebilmektedir.

Yüzey kaplaması: Üretilen linolyumun yüzeyine ayrıca destek malzemesi veya destek üzerindeki aynı yapıştırıcı ile oluşturulan katmandır. Reçine de kullanılır.

Neden Linolyum Zemin Seçmeliyim?

Sentetik ürünlerin çok yaygınlaştığı günümüz endüstrisinde satıl aldığımız zemin kaplamalarının herhangi bir zararlı etkisi olup olmadığından emin olamayız. Bayisi olduğumuz Forbo ve Tarkett gibi dünya markalarının ürettiği sentetik zeminler tüm standartları karşılarken yanlışlıkla satın alabileceğiniz Çin malı zemin kaplamalar ise oldukça zararlı olabilir.

Linolyum zemin modelleri, linolyum zemin fiyatları

Çocuklarınızın bulunduğu alanlarda, ana okullarında ve hastahane gibi mekanlarda ise en sağlıklı seçenek olarak %100 doğal olan linolyum zemin kaplama ilk tercihiniz olabilir. Esnek linolyum yer döşemesi sadece doğallığı ile değil aynı zamanda desenleri ve renkleri ile de sizlere geniş bir seçenek sunmaktadır.

Modern zemin tasarımları yaratmanın en doğal yolu olarak linolyumu öneriyoruz. İç mimarların sıkça kullandığı bir ürünümüzdür. Hastahane ve okul gibi alanlarda iki veya üç rengin kombinasyonu ile hayallerinizin ötesindeki estetik zeminlere kavuşabilirsiniz.

Ayrıca linolyum hijyenik ve kolay temizlenen bir üründür. Yağ ve suyu emmediği için kiri bakteriyi barındırmaz.

Linolyum zemin fiyatları ise avantajlarına göre oldukça makuldür. Lütfen montaj dahil yer döşeme fiyatları için bizi arayınız. İletişim sayfamızdan formu doldurabilirsiniz. Linolyum Zeminin Doğal İçerikleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz iş ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!
Son Gönderiler
Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034 © Copyright 2018 Yef Yapı Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Müşteri Hizmetleri : 0850 532 3034