• Haziran

    13

    2019
  • 72
  • 0
PVC Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?

PVC Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?

PVC “Polivinil Klorür” bileşeninin kısaltmasıdır. Plastik polimerdir. Genel olarak plastik ham maddesi diyebiliriz. Katı ve esnek olmak üzere 2 türü mevcuttur.

Polivinil klorür, polietilen ve polipropilenden sonra dünyada en çok üretilen üçüncü sentetik plastik polimerdir. 

PVC Kullanım Alanları

Ekonomik, çok yönlü PVC yani polivinil klorür, inşaat yapı malzemeleri, sağlık sektörü, zemin kaplama malzemeleri, elektronik sektörü, asma tavan malzemeleri, otomobil sektörü, boru ve kaplama malzemeleri, kan torbası malzemesi ve kablo kaplamasına kadar çeşitli ürünlerde çeşitli uygulamalarda kullanılır.

Yapı ve inşaat sektöründe kullanım

PVC Zemin Kaplama Tarkett IQ FiyatlarıÜretilen tüm pvc malzemenin yaklaşık dörtte üçü uzun ömürlü bina ve inşaat uygulamalarına giriyor. PVC’nin üretimindeki düşük sera gazı emisyonları açısından çevrenin korunmasında etkili olduğunu göstermektedir.

Neme ve aşınmaya karşı güçlü ve dayanıklı olduğu için, vinil kaplama, pvc zeminler, pvc spor salonu zeminleri, pencereler, çatı, çit, pvc duvar kaplamaları ve karo halı döşeme için idealdir.

Vinil, bazı yapı malzemeleri gibi paslanmaz, boyama gerektirmez ve hafif temizlik ürünleri ile temizlenebilir.

Siding ve Pencereler

PVC, son derece dayanıklı, uygun fiyatlı ve evlerin ısıtılması ve soğutulması sırasında enerji tasarrufu sağlamak için dış cephe kaplaması ve pencere çerçeveleri üretimi için oldukça uygundur.

Aslında, pc pencereler alüminyum pencerelerin ısı yalıtımının üç katına sahiptir.

Kablo sektöründe kullanım

Bina ömrü boyunca binanın duvarlarının arkasındaki zorlu koşullara dayanabilen bir malzeme olduğu için kablo kaplaması olarak kullanılır. Sonuç olarak, elektrik kablolarında kullanılan en yaygın ve güvenilir malzemelerden biridir.

Su boruları

PVC, korozyona eğilimi olmayan ve çevresel baskıya direnç gösteren neredeyse sızdırmaz borular oluşturarak enerji ve su tasarrufu sağlar. PVC kırılma oranları, dökme metal su aktarım sistemlerinin kırılma oranlarına göre çok düşüktür. PVC borularda birikme olmaması işlevselliği arttırır.

Paketleme sektörü

Dayanıklı, güvenilir ve hafif olması nedeniyle esnek PVC, ambalajlama ve ilaçlar da dahil olmak üzere ürünlerin bütünlüğünü korumak için kullanılmaktadır.

Sağlık sekötrü

Polivinil klorür, ilaçların torbalar ve tıbbi tüplerle dağıtılmasında kritik bir güvenlik rolü oynar. PVC kan alma torbasının ortaya çıkışı önemli bir olaydı, çünkü kan torbaları esnek ve kırılmaz olarak daha faydalı oldular. Ayaktan tedavi amaçlı ilaçların gelişimini arttırdı.

Ev ürünleri

Yağmurluklar, botlar ve duş perdeleri üretimi için ideal bir malzemedir.

Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz iş ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!
Son Gönderiler
Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034
© Copyright 2020 Yef Yapı Kurumsal Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Ücretsiz Teklif Formu 0850 532 3034
Ücretsiz teklif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!