• Mart

    25

    2019
  • 37
  • 0
Spor Parke Zemin Bakımı Nasıl Yapılır?

Spor Parke Zemin Bakımı Nasıl Yapılır?

Spor parke zeminlerin dayanıklılığı ve direnci o parkeye yapılan doğru ve düzenli bir bakımla ilgilidir. Parke bakımı yapılırsa ve dikkatli kullanılırsa çok uzun yıllar boyunca ilk günkü halini muhafaza edecektir.

Lamine Spor Parke Temizlik ve Bakımı

Genel Öneriler

Ağır ve zedeleyici cisimlerin ayaklarının spor parkeyle olan direkt temasından kaçının. Kir, kum ve ince çakılların parkeye zımpara etkisi yapacağını ve çizeceğini unutmayın. Temizlik yaparken iyi sıkılmış bir bez kullanın. İki kova kullanın biri Ad Clean & Polish, diğeri ise durulama için olmalıdır.

Bezi parke üzerinde sıkmayın. Micro-fiber bez kullanmayın. Temizlik yaparken alkol ve benzeri maddeler kullanmayın ve sadece duru suyla temizlik yapmayın.

Düzenli Parke Temizliği

Ilık suya 4-5 kapak Clean & Polish koyduktan sonra parkeye uygulamayı, döşeme yönünde iyi sıkılmış bir bezle yapabilirsiniz. Bu uygulamayı 2-4 haftada bir tavsiye ediyoruz.

Düzenli Bakım

Spor parkenin kullanım sıklığına bağlı olarak, ad yüzey sütünü %50 suyla karıştırarak iyi sıkılmış bir bezle döşeme yönünde uygulayınız ve kuruması için 30 dakika kadar bekleyiniz ve sonrada parlatınız.

Sütü uygulamadan önce yüzeyi Clean&Polish kullanarak temizleyiniz. Çok fazla yüzey sütü kullanmamaya dikkat edin yoksa yüzey çok sütlü olacaktır, kuruduktan sonra bu görüntüye müdahale etmenin zor olacağını unutmayın.

Lokal Spor Parke Zemin Tamiratı

Zarar gören bölgeyi ince zımpara kağıdıyla hafif şekilde zımparalayın. Zemindeki tozu temizleyin. Sert balmumu yağını ince bir şekilde temiz bir bezle uygulayın ve sonra parlatın. Birkaç saat arayla aynı uygulamayı tekrarlayınız. Bu bölgenin 1 hafta kadar nemden ve rutubetten uzak kalmasını sağlayınız.

Masif  Spor Parke Temizlik ve Bakımı

Spor zeminlerde kullandığımız bazı masif ağaç parkeler havanın sıcaklığına ve rutubet oranına göre genişleyip daralmaktadır. Spor masif parke döşenmiş ortamın aşırı ısıtılması ve kurutulması, parkelerin aralarının açılmasına, hiç ısıtılmaması ve nemlendirilmesi, parkenin genleşip çanaklaşmasına neden olacaktır. Bu nedenle spor salonlarında aşırı sıcaklıklardan kaçınılmalıdır.

Spor salonlarında ideal bağıl nemlilik % 30 ∼ 60 seviyesinde olmalı ve ısının 18°C ∼ 24°C arasında olmasına dikkat edilmelidir.

Ağaç ne kadar özel cilalarla cilalansa da, kendisinden daha sert bir nesne tarafından çizilebilecek doğal bir malzemedir. Bu nedenle spor zemininde aşınma yaratabilecek eşyalar sürtülerek ilerletilmemelidir.

Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz iş ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!
Son Gönderiler
Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034 © Copyright 2018 Yef Yapı Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Müşteri Hizmetleri : 0850 532 3034