• Kasım

    19

    2018
  • 84
  • 0
Spor Salonu Zemini Nasıl Olmalı?

Spor Salonu Zemini Nasıl Olmalı?

Spor salonu zemini nasıl olması sorusunu yanıtlayabilmek için öncelikle kapalı spor alanları için kullanılabilecek zemin türlerini incelemek gereklidir. Ardından nasıl bir alanda ve hangi sporlar için kullanılacağını tespit ederek zemin seçimini yapabilirsiniz.

Yazımızı okuyarak zemin seçimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda firmamızı arayarak spor salonu zeminleri hakkında uzman görüşleri ve önerilerini de hemen ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Spor Salonu Zemin Kaplama Malzemesi Listemiz

Spor salonu zemin kaplama çeşitleri; Kapalı spor salonlarında ve gym/fitness salonu gibi iç mekanlarda kullanılabilecek bir çok sentetik veya doğal spor zemin kaplama türü mevcuttur.

1. Sentetik Spor Zeminler

Sentetik spor zeminler özellikle sunduğu esneklik, rahatlık, ses tutma ve zeminde kaymayı azaltma gibi özelliklerinden dolayı en çok tercih edilen türler arasındadır. Hem kapalı spor salonlarında hem de gym gibi alanlarda kullanılabilen birçok zemin çeşidi mevcuttur. Sentetik zeminleri şöyle sıralayabiliriz;

PVC spor zemin kaplamalar ( kapalı spor salonu pvc zemin kaplama ) ; renkli ve dinamik görüntüsü ile ses absorbsiyonu sağlar. Kapalı spor salonları, gym ve çok amaçlı sahalar için uygun fiyatlı bir çözümdür.

Kauçuk spor zemin kaplamalar; kalın kauçuk zeminler yüksek esneklik ve güvenlik sağlar. Gym, fitness alanlarında özellikle ağırlık çalışılan alanlarda mutlaka kullanılmalıdır. Çok amaçlı kapalı spor sahalarında da basketbol, tenis, voleybol, hentbol vb. sporlar için uygundur.

PU spor salonu zeminleri; alt katmanındaki kauçuk ve üzerinde PU boya katmanı ile özel bir kaplamadır. PU zeminler genellikle kapalı spor salonlarında kullanılır. Basketbol, voleybol, hentbol gibi sporlar için oldukça uygundur. ( poliüretan spor salonu zemin kaplaması )

2. Doğal Spor Zeminler

Doğal spor zemin kaplamalar yüksek kaliteli ve sürdürülebilir bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle profesyonel kapalı spor salonu zeminleri için ahşap spor parke türleri tercih edilmektedir. Doğal zeminleri için en uygun fiyatlı alternatif ise linolyum zeminlerdir.

Spor parke; Profesyonel basketbol, bale ve dans salonları, squash, fitness, jimnastik alanları, iç mekan voleybol sahası zemini, hentbol sahası zemini, çok amaçlı saha ve futsal sahası zeminleri için kullanılabilecek en kaliteli ürün spor salonu parke çeşitlerimizdir.

Linolyum zemin kaplama; Doğal içeriği ile linolyum PVC spor zemin kaplama ile aynı avantajlara sahiptir. Renk seçenekleri ve esnekliği yanı sıra ahşap görünümlü modelleri de mevcuttur. Kapalı spor salonlarından gym salonlarına kadar geniş bir kullanım alanı mevcuttur.

Spor Salonu Zemin Döşemeleri Fiyatları

Yukarıdaki bilgiler dahilinde ihtiyacınız olan zemin türü için firmamızı arayarak spor salonu zeminleri döşemeleri fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz iş ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!
Son Gönderiler
Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034 © Copyright 2018 Yef Yapı Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Müşteri Hizmetleri : 0850 532 3034