• Ağustos

    16

    2019
  • 69
  • 0
Tadilat mı Yapmalısınız Yoksa Taşınmalı mısınız?

Tadilat mı Yapmalısınız Yoksa Taşınmalı mısınız?

Evinizin eskidiğini düşünüyorsanız ve tadilat mı taşınmak mı konusunda kararsız kaldıysanız mutlaka bu yazımızı okumanızı öneririz.

Yıllardır oturduğunuz eviniz artık hoşuna gitmemeye başlayabilir. Peki ne yapacağınıza nasıl karar vereceksiniz? Tümüyle yenilemek için evini satışa çıkarmalı mı yoksa mini tadilat ve makyaj yapmalı mı? Aşağıda, evinizin kaderini belirlerken cevap vermeniz gereken temel sorular bulunuyor:

Duygusal yaklaşım

Bir evin tuğla ve kirişlerden daha çok umutlardan ve hayallerden oluştuğu söylenir. Eviniz ve mahalle ile güçlü bir duygusal bağlantınız varsa, taşınmadan önce iki kez düşünmelisiniz. Bu, şu anki evinizde ne kadar süredir yaşadığınız ve sevdiklerinize mesafe olarak yakın olmanızla ilgili de olabilir. Aynı mahallede yeni bir eve taşınma seçeneğiniz yoksa, büyük olasılıkla mevcut evinizde tadilat yaparak devam etmek en iyi seçenek olacaktır. Tadilat sürecinde zemin kaplama işleri, asma tavan yapımı, banyo yenilemesi, bölme duvar ile odaların yeniden düzenlenmesi ve mutfak yenilemesi gibi bir çok detay mevcuttur. Bu ince inşaat işlerinin bazıları için bizden teklif alabilirsiniz.

Yenileme süresi

Evinizin yenilenmesi, evinizdeki ekstra gürültü, toz, mahremiyet kısıtlamaları ve alan darlığı dikkate alındığında ince inşaat işleri büyük bir rahatsızlık olabilir. Eviniz çok büyük bir yeniden inşa sürecine ihtiyaç duyuyorsa ve öngörülen yenileme süresi çok fazla ise, tadilat yapmaya değmeyebilir. Bunun yerine daha az zaman ve daha az alan gerektiren küçük değişiklikler ile bir tadilat tercih edilebilir veya yeni bir ev satın almak düşünülebilir.

Bütçe

Tüm ince inşaat ihtiyaçlarınız için gerçekçi bir tahmin oluşturmak üzere bölgenizdeki deneyimli bir tadilat şirketi ile birlikte çalışmalısınız. Gerçekçi bütçeler yapma ve bunlara bağlı kalma yeteneğine sahip ev sahipleri, tadilat yapmayı tercih edebilir. Pek çok insan akılda belirli bir rakamla başlar, ancak tadilat yavaş yavaş ilerledikçe, bütçeyi önemli ölçüde aşmaya başladığınızı fark edersiniz. Planlamanızı iyi yaparak tadilata devam etmelisiniz. Çok fikir değiştiriyorsanız tadilat size pahallıya patlayabilir.

Göreceli Maliyetler

Bir ev satmak, emlakçı komisyonları, taşınma giderleri, arama maliyetleri ve peşinatlar gibi ek harcamaları içerir. Bu maliyetler göz ardı edilmemeli ve toplam olarak yenileme maliyetleri ve toplam yatırım getirisi ile karşılaştırılmalıdır.

En önemlisi, sizi mutlu eden şeyi yapın

Bir ev değiştirme veya tadilat gerekip gerekmediğini belirlemek kolaydır. Zor olan, onu en iyi şekilde nasıl başarabileceğinizi belirlemektir. Her seçeneğin artılarını ve eksilerini dikkatlice tartmalı ve sizi neyin daha mutlu edeceğine karar vermelisiniz.

Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz iş ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!
Son Gönderiler
Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034
© Copyright 2020 Yef Yapı Kurumsal Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Ücretsiz Teklif Formu 0850 532 3034
Ücretsiz teklif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!