• Kasım

    17

    2017
  • 518
  • 0
Tavan Dekorasyon Modelleri ve Fikirleri

Tavan Dekorasyon Modelleri ve Fikirleri

Tavan dekorasyon modelleri ve tavan dekorasyon fikirleri hakkında yazmış olduğumuz bu yazıda yaptırabileceğiniz çeşitli tavanlar ile birlikte çok özel fikirlere yer verdik.

Genel Olarak Dekorasyon Nedir?

Dekorasyon bireylerin bulundukları mekanları arzularına göre şekillendirip belirli ahenk içerisinde kendi başlarına veya profesyonel bir yardımla baştan yaratmalarına denmekte. Daha çok özgün olması beklenen bu tasarımlar günümüzde birbirine benzer nitelik taşımaya yüz tutmuştur. Bunun için tutulan dekorasyon mimarları da birçok açıdan taklidin önüne geçememektedir.

Kişiler yeni bir akımdan sonra ev dekorasyonu hususunda birçok şeyi kendi başlarına yapmaya çalıştıkları yadsınamaz bir gerçeklik haline gelmiştir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken mühim yerler vardır. Evin her köşesinin dekorasyonla tasarlanması büyük bir kaos ortamı yaratırken bu noktada şıklığı elinden düşürmeyen kişiler ise tercihlerini sade bir odanın tamamlayıcısı olan şık bir tavanı dekore etmekten yana kullanırlar.

 

Tavan Dekorasyon Modelleri

Tavan dekorasyon modelleri için öncelikle çeşitli tavan kaplama modellerinden bahsetmek gerekiyor. Tavan kapma modelleri temel olarak asma tavan, alçıpan tavan, gergi tavan ve ahşap tavan gibi 4 ana kategoride incelenebilir.

Asma Tavan Modelleri

Asma tavan modelleri kendi içinde bir çok alt kategoriye ayrılmaktadır. Asma tavan modelleri hakkında bilgi almak için Yef Yapı uzmanlarından konu hakkında detaylı bilgi alabilir, evinize ya da ofisinize en uygun asma tavanı seçebilirsiniz.

Taşyünü asma tavan sistemleri

Taşyünü asma tavanlar genellikler ofislerde ve çeşitli kamusal alanlarda sıkça tercih edilen ekonomik ve şık görünümlü tavan dekorasyon modelleri arasında sayılabilir.

Alçıpan asma tavan sistemleri

Alçıpan asma tavan en çok bilinen tavan dekorasyon modelidir. Çeşitli şekillderde uygulanabilir. Hayal gücünüze kalmış özel tasarımlar ile etkileyici bir tavan yapabilirsiniz. Ayrıca özel aydınlatma kombinasyonları ile çok daha şık bir şekil verilebilir.

Metal asma tavan sistemleri

Metal asma tavanlar en çok çeşidi bulunan asma tavan türüdür. AVM, geniş ofis alanları, hastahaneler, hava alanları ve benzeri alanlarda kullanıma göre tercih edilir. Görsel olarak tasarımları çok etkileyicidir. Tavan dekorasyonu için özel bir fikir arayanların mutlaka incelemesi gereken sistemleri aşağıda listeledik;

Tavan Dekorasyon Fikirleri

Tavanın dekoratif bir hal alması için yapılması gerekenler ilk olarak ne tür bir şıklık istenildiğine karar verilmesidir. Çünkü klasik bir alanı tamamlamak için uğraşılan tavanın spor bir hal alması tüm çabanın boşa gittiğinin bir göstergesi olacaktır.

Tavsiye edilen özel fikirler arasında evren, kozmoz, galaksi diye birçok isimle nitelendirilen uzaydaki hoş görünümü gökyüzü edasıyla tavana yansıtmaktır. Daha aydınlık bir oda tercih edecek bireyler için ise gündüz vakti motifi uygulamak yerinde olacaktır.

Bir başka zevke göre ise daha ferah bir oda dizayn edenler tavana bakıldığında ormanda yüksek boylu ağaçlar arasında yürüme, uzanma hissi vermeyi tercih edebilirler. Daha egzotik fikirler için ise örneğin ahşap bir evde, daha klasik ve nostaljik kokular saçan tahta tavan da istekler arasında yer almakta. Romantik bir karaktere sahip bireylere daha çekici gelecek bir diğer fikir ise tavandan sarkan birçok sarmaşık görüntüsü veren yapının uçlarına eklenen şiir yazılı renkli kağıtlar olacaktır.

Tavan Nasıl Dekore Edilir?

Tavanı dekore ederken tercih edilen fikre göre birçok model kataloğuna bakılır ancak daha kısa ve özgün yollar da mevcuttur. Örneğin tavanı uzay motifiyle süslemek isteyen biri siyaha boyayıp daha sonra sıkılınca bunu değiştirmeye uzunca çaba sarf etmek yerine daha basit bir yolla arka fonu siyah duvar kağıdıyla oluşturabilmekte. Bunun yanı sıra ağaç dekorasyonunu yapmayı tercih eden bireyler duvarlarının bir kolonunu bu tavana ait yapmaktadırlar. Böylelikle tavan ve duvarların birbirinden bağımsız ancak bitişik dekorasyon olmasından dolayı göze batan sert kesiklik yumuşatılmış olmaktadır. Ahşap bir tavan seçerek evlerine nostalji havası ekleyecek olanların ise yine duvarlarıyla belirli ve uyumlu bir ahenk yakalamak adına bir şömine dekorasyonu koymaları tercih edilmekte.

Tavan dekorasyonu için teklif almak istiyorum >>

Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz iş ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!
Son Gönderiler
Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim © Copyright 2018 Yef Yapı Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Müşteri Hizmetleri : 0850 532 3034