• Temmuz

    8

    2018
  • 294
  • 0
Bölme Duvar Sistemleri Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Bölme Duvar Sistemleri Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Bölme duvar sitemleri oldukça geniş bir konudur ve mekana göre istediğiniz çeşidi seçmek için önce kısa bir bilgi sahibi olmanız avantaj sağlayacaktır. Bölme duvar sistemleri nedir yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabileceğiniz gibi mail atarak teklif de alabilirsiniz.

Giderek artan bir ivmeyle bilimsel gelişmeler ve buna bağlı olarak gelişen üretim modelleri ortaya koyan insanoğlu, artık zamanı da mekanı da zorlamaktadır. Normal bir şekilde kendisini de zamanın ve mekanın yönetilmesi konusunda ister istemez baskı altına almaktadır.

“Yer” ya da “uygun mekan” doğal sınırlarına ulaşan hatta bu sınırları zorlayan modern kentlerde en önemli sorun haline gelmiştir.

Ofis alanları ile ilgili bir tespit:

“2014’ün birinci çeyreğinde İstanbul’da bulunan A sınıfı ofis stoku 2013 yılına oranla 3.7 milyon metrekareye ulaşırken, daha önce 45 bin metrekare olan kiralama hacmi 2014’ün birinci yarısında 86 bin metrekare olarak gerçekleşti.”

İstanbul’da 2017 yılı itibariyle de arzı gerçekleştirilen A sınıfı ofis stoku, 6 milyon metrekare olarak bildiriliyor.

Sorun varsa, çözüm arayışları da vardır. Çözüm yöntemlerinden biri de “Bölme Duvar Sistemleri”dir.

Ofislerden okullara, hastanelerden alışveriş merkezlerine, bölme duvar sistemleri mekan yönetiminin en işlevsel araçlarına dönüşmüşlerdir.

Doğal olarak, hizmet ettiği amaca ve yapımında kullanılan malzemelere bağlı olarak bu sistemler de çeşitlenmiştir. Genel olarak

  1. Cam Duvar Sistemleri
  2. Modüler Duvar Sistemleri
  3. Alçıpan Duvar Sistemleri’nden bahsetmek mümkün.

İç mekanlarda bu sistemler sıkça tercih edilmektedir. Bölme duvar sistemleri çalışılacak, yaşanılacak, hizmet verilecek yerlerde mekanın, ihtiyaçlara ve amaca uygun olarak en işlevsel şekilde yönetilmesine imkan verdiği gibi ses yalıtımı için de kullanılabilir.

Özellikle ofislerde daha estetik, daha işlevsel, daha pratik bağımsız alanlar, bölme duvar sayesinde kolaylıkla oluşturulabilir. Bölme duvarların özelliklerinden bahsederken işlevselliği ve estetik seçenekler sunmasının yanında hava koşullarına uyumu kolaylaştırılan açılır – kapanır şekilde inşa edilecek unsurlarını da unutmamak gerekir. İstenildiği zaman mekan planlamasının değiştirilmesine olanak veren demonte yapısı da cabası.

Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz iş ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!
Son Gönderiler
Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034 © Copyright 2018 Yef Yapı Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Müşteri Hizmetleri : 0850 532 3034