• Ekim

    21

    2017
  • 756
  • 0
Ofis Dekorasyon Fikirleri ve İç Mimari Önerileri

Ofis Dekorasyon Fikirleri ve İç Mimari Önerileri

Ofis dekorasyon fikirleri, iç mimari ve yardımcı tasarımsal objeler ile birlikte ele alınması gereken bir konudur. Modern bölme duvar çeşitleri, asma tavan modelleri, yeni bir ofis masası ve sandalyeler, çeşitli objeler ve tablolar, özel raflar ve tabi ki iç açıcı bir aydınlatma kombinasyonu daha şık bir ofis dekorasyonunun anahtarıdır. Ofis dekorasyon fikirleri için size bazı öneriler çıkardık.

Modern Bölme Duvar Fikirleri

İmrendiğimiz bir ofise gittiğimizde ilk göze çarpan şey nedir sizce? İçeri girdiğimizde bizi karşılayan modern bir duvar ve aydınlatılmış logo, akabinde ofis içerisindeki bölme duvar modelidir. En şık bölme duvar modeli olarak cam bölme duvar sistemlerini önerebiliriz. Modüler bölme duvar modelleri de oldukça şık bir seçenektir. Alçıpan duvar sistemleri ise ekonomik düşünenler için daha uygun olacaktır.

Ofis için Asma Tavan Önerileri

Şık bir ofiste düz bir tavan düşünülemez. Günümüzde çok detaylı ve işlevsel asma tavan modelleri mevcut.  Ekonomik olması nedeni ile taşyünü asma tavan sistemleri ve alçıpan asma tavanlar ofis alanlarında daha çok karşımıza çıkmaktadır. Üst düzey bir ofis oluşumu planlıyorsanız Metal Asma Tavan sistemleri göz alıcı olacaktır. Baffle asma tavan, petek asma tavan, mesh asma tavan, lay on ve lay in , clip in, hook on asma tavan modellerini mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Ofis Dekorasyon Fikirleri

Ofisinizi Yenilemekten Korkmayın:

Çalışan kişilerin vaktini en çok geçirdiği yer kuşkusuz ofis ortamları. Yoğun çalışma ortamında daha iyi motivasyona sahip olmak için de mutlaka iyi bir dekorasyon fikrine sahip olmanız gerekiyor. Ofisinizin hem ferah hem kullanışlı hem de size renk katacak şekilde dizayn edilmesi gerekiyor.

Ciddi ve İç Açıcı Bir Ofis:

Çalışma ortamınızda ne kadar rahat olmak isteseniz de zorunluluk gereği ciddiyetten fazla uzaklaşmamak gerekiyor. Bunun dengesini kurabilmek için de her zaman kaliteli ve seçkin eşyalara yer verilmeli. Süslemeler, tablolar ya da objelerden uzak kalamıyorsanız, bunları olabildiğince minimalize ederek ciddiyeti koruyabilirsiniz. Mesela ciddi olması adına seçtiğiniz sade bir sehpanın üzerine koyacağınız vazo ya da küçük bir deniz kabuğu, hem ofis ortamını ısıtacak hem de ciddiyetsiz bir görünüm yaratmayacaktır.

Köşeleri Değerlendirin:

Ofis ortamlarının en riskli bölgeleri asla kullanılmayan ama değerlendirmesi de zor olan boşlukların bulunması. Ne bir raf koyabilirsiniz ne de bir masa. Bunun için de yapmanız gereken en önemli şey, büyük eşya takıntılarından kurtulup, gerçekten önemli olan dekorasyon olan ürünlerini pratik hale getirerek bu boşluklara yerleştirmek. Mesela büyük bir dosya dolabı alıp ofisi karartmak yerine küçük ve dekoratif dolap seçenekleriyle boşlukları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Renk katmaktan korkmayın:

Günümüz ofislerine bakıldığında ‘biz önemli bir kurumuz’ algısını yaratmak için sadelik biraz abartılarak siyah-beyazdan vazgeçilmiyor. Bu noktada canlı renklerin insan algısındaki etkisini unutmamakta fayda var. Koltuklardan birini kırmızı seçmekten ya da sandalyelere yeşil tonlarını katmaktan korkmayın. Bu canlı renkler sizin ciddiyetinizi bozmadığı gibi hem sizin içinizi ısıtacak hem de müşterilerinizin ya da ziyaretçilerinizin kendilerini size yakın hissetmesini sağlayacaktır.

Yeni Deneyimler Güzeldir:

Dekorasyon dünyasının geldiği nokta neticesiyle, yeni tasarımları da göz ardı etmemekte fayda var. Fazla abartıya kaçmamak için bunları göz ardı etmeniz sizi mutsuz edecek ya da müşterilerinizin gözünde demode bir izlenim yaratacaktır. Yaptığınız iş ve sunduğunuz hizmet seçenekleri doğrultusunda, yine sadelikten uzaklaşmadan yapacağınız küçük yenilikler ve modaya uyum sağlama ofisinize gerçek anlamda yenilik getirecektir. Bu yenilik sayesinde dekorasyon anlamında modaya uyum sağlamış ve fark yaratmış olacaksınız.

Her gün ofisinize gittiğinizde içinizin sıkılmadan çalışmanız ve müşterilerinizin de sizi ziyaret ettiğinde keyif alabileceği ortamı sağlamak için dekorasyon konusundaki tavsiyelere uymanızda fayda var. Renk değerlendirmeleri, yeni oluşumlar ve köşeleri değerlendirerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Yaptığınız değişikliklerle çalışmanın da daha zevkli bir hal aldığını göreceksiniz.

Ofis Zemin Kaplama:

Ofisinizin zemini tasarımsal açıdan mobilyalar, duvar ve tavan ile bir bütünlük içerisinde olmalıdır. Doğal taş zeminler tercih edilebileceği gibi, taş ve ahşap görünümlü linolyum veya pvc zemin kaplama ürünleri de kullanılabilir. Ofislerde tercih edilen bir diğer zemin türü ise sınırsız desenlere sahip karo halı modelleridir.

Fiyat Teklifinizi Oluşturun!

Yapılmasını istediğiniz iş ile ilgili kısa bilgiler vererek fiyat teklifinizi ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Hemen Teklif Al!
Son Gönderiler
Anasayfa | Kurumsal | Çözümlerimiz | İletişim | (0850) 532 3034 | (0530) 710 3034 © Copyright 2018 Yef Yapı Web Sitesi - İGEA - İş Geliştirme Ajansı
Müşteri Hizmetleri : 0850 532 3034